x
SAAT 17:00'E KADAR VERİLEN SİPARİŞLER AYNI GÜN KARGO
1000₺ VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
SAAT 17:00'E KADAR VERİLEN SİPARİŞLER AYNI GÜN KARGO
SAAT 17:00'E KADAR VERİLEN SİPARİŞLER AYNI GÜN KARGO
OUTLET ÜRÜNLERİNDE %50 YE VARAN İNDİRİMLER
1000₺ VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Kayıt
Alışveriş Sepetim

Bora 427 CB Puma Ceviz Saplı Bıçak

804 TL
893 TL
%10 İndirim
Havale Fiyatı : 764 TL
+( %5  Havale İndirimi)
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo

Büyük avları yüzmenizde hizmet verecek ve tüm yumuşak kesimlerinizde size yardımcı olacak şık bir ürün ortaya koyma amacıyla tasarladığımız bıçaktır.
Buna uygun olarak sarkık uç (trail point) yapısı ve içbükey ağız açımı (hollow grind) kullanılmıştır. Geniş burundan sonra hafif geri kıvrıma dönen ağız yapısı sayesinde yüzme ve kesim işlerinde avantaj elde edilmiştir. Keskin kenarı takip eden geniş bir ağız yapısı bulunması da yüzme bıçaklarında aranan bir özelliktir.
Bıçak, sap kısmı namludan ayıran ve bütünleşik bir koruyucu ön tırnağa (quillon) sahiptir. Sapa göre yüksek kalan ağız başlangıç çizgisi (plunge line) ile tırnağın bileşkesi, işaret parmağı için yuva teşkil edebilecek bir choil (geniş anlamıyla, bıçağın ön kenarında, keskin kenar ile sap arasında kalan kısım) oluşturmakta ve hassas kesimlerde avantaj sağlamaktadır.
Sırt kısmın uç hizasını yakalayan en yüksek noktasına kadar uzanan bir başparmak rampası, hâkimiyeti kolaylaştırmaktadır. Sap, dışbükey arkası ve bir işaret parmağı yuvası ardından gelen içbükey kavise sahip önüyle ergonomiktir.
Uzatılmış kuyruk (extended tang), ön tarafa dönük bir ok şeklinde sona ermektedir. Bu yapı; öndeki içbükey kısmı tamamlayacak çıkıntı oluşturarak bıçağın elden kaçmamasına yardımcı olduğu gibi, sap dibinden yapılacak desteklere (normal tutuşta avuç desteği ve baş aşağı tutuşlarda başparmak desteği) de uygun bir yapı ortaya koymaktadır. Tahrip gücü yüksek darbelere de olanak tanıyan söz konusu kısım üzerinde, oval biçimde, kordon deliği (lanyard hole) de bulunmaktadır.
Sap malzemesinin yerine takılmasında alüminyum pimlerden faydalanılmıştır.
Bu üründeki C kısaltması, sap malzemesi olarak ceviz ağacının kullanıldığını göstermektedir. Bıçak kabzası için uygun olan doğal malzemeler içinde yer alan ceviz, görsel ve dokunsal zenginliğiyle yüzyıllardır -mobilyadan döşemeye kadar- hayatımızdadır. Kabzalarda olduğu gibi dipçik yapımında da tercih edilen bu ahşap, takım oluşturmak için de aranan ve hem yaygın hem saygın olmayı başarabilen ender malzemelerdendir.
Ürün adındaki B harfi ise, namluda Thyssen-Krupp 4116 paslanmaz çelik kullanıldığını göstermektedir. Bu ince taneli paslanmaz çelik, kullanışlılığı ile, bıçak endüstrisinin çok çeşitli ürünlerinde yıllardır güvenle kullanılmaktadır.
Bıçağımız, 1.sınıf deriden imal edilen (kahverengi) çıtçıtlı tulum kılıfı ile gönderilmektedir.

 

** Size ulaşacak ürün, kullanılan malzemelerin özgün renk ve dokuları veya el işçiliğinin doğası nedeniyle, görseldeki üründen detay farklılıklar gösterebilir. **

 

Bıçak ve çakı sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve müşteri memnuniyeti odaklı felsefemiz, Bora Bıçakları olarak müşterilerimizle kurduğumuz güvene dayalı ilişkinin temel prensibidir. "Siz varsanız biz varız” mottosuyla çıktığımız bu yolda, bıçak sektöründe Ömür Boyu Garanti veren firma olarak müşterilerimizle sürdürülebilir bir bağ kurmak önceliklerimiz arasında yer almaktadır.
Bu amaca yönelik olarak, Bora Bıçakları’nın üretim aşamasında titizlikle üzerinde durduğumuz bazı konular hakkında sizi bilgilendirmek isteriz. Müşterilerimizin, Bora Bıçakları’ndan satın alarak kullandığı her ürün hakkında daha fazla bilgi edinerek "kendi çıkarlarını koruma imkânına” sahip olması, firmamızın müşterilerine verdiği değer ve ürünlerine duyduğu güven açısından önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir.
Bora Bıçakları olarak, ürünlerimizde kullandığımız paslanmaz çelikler, eskiden beri Türkiye’de standartları belirlemiştir ve dünya standartlarını yakalamıştır. Çelik üretimindeki gelişmeleri ve bunların dünya bıçak sektöründeki yansımalarını yakından izliyor ve sizlere güvenebileceğiniz bıçaklar sunmaya devam ediyoruz. Kullandığımız çeliklerin sertlik derecesi, 57-60 HRC (Rockwell) arasında değişmektedir.
Daima arkasında bulunduğumuz ustalık eseri olan ürünlerimiz, kullanılan her malzeme dâhil olmak üzere, kendini belli eden bir tecrübeyi ve kaliteyi yansıtmaktadır.
Satış sonrası bakım ve teknik desteğimizle yanınızda olmaktan gurur duyduğumuz ürünlerimizden memnun kalmanız dileğiyle…

 

Ürün Cinsi:Bıçak
Tam Uzunluk:243 mm
Namlu Uzunluğu:140 mm
Et Kalınlığı:4 mm
Ağırlık:218 gr
Çelik Cinsi:Thyssen-Krupp 4116
Sap Cinsi:Ceviz Ağacı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.