x
sadsad x
asdasd
YeniUye1.png (559 KB)
Stokta Yok
Morakniv Morakniv

Morakniv Kansbol Yeşil -Mora Bıçak-

12634
Stoklarda Yok!
845 TL
Havale ile : TL   803
3.png (9 KB)
4.png (10 KB)
2.png (10 KB)
5.png (9 KB)
1.png (12 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Teslimat & İade
 • Tavsiye Et
 • Morakniv Kansbol: Mora'nın ruhunu yansıtan, çok yönlülüğü kombine açım (Combine grind) ile pekişmiş bir bıçak. Dip kısımdaki dar ve düz ağız açımı (Scandi), bir noktada yumuşak bir geçişle tam (full) ağız açımına dönüşüyor. Bu sayede güç gerektiren kaba işlere de dikkat gerektiren ince işlere de uygun bir bıçak ortaya çıkıyor. Mora, ilk kez 1990'lı yılların başında kullanmaya başladığı, uç noktaya doğru tam (full) ağız açımına varan yapıyı (profile grind) ismiyle anıyor.
  Kansbol'un 12C27 çeliği başarılı ısıl işlem ile birlikte oldukça güvenilir durumda, namlusu 2,5 mm kalınlığında ve 10,9 cm uzunluğunda. Sırt kısım, ateş başlatıcı kullanmaya uygun taşlanmış. 
  Sap malzemesi olarak güvenli ve kontrollü kavrama için iki cins polimer (Dış kısım termoplastik kauçuk olan TPE ve iç kısım ise dokulu, varil şekliyle polipropilen) kullanılmış. Simetrik ve oval hatlar da kontrollü kavramaya yardımcı oluyor. Sapta kordon deliği (lanyard hole) de mevcut.
  Kılıf da bıçağa mükemmel koruma sağlaması için polipropilen malzemeden oluşuyor ve yine Mora klasiği olan kalp şeklindeki orta figürü, işlevsel simetrik yapıyı öne çıkarıyor. Bıçağın kılıftan düşmemesi için, sap ile kılıf arasında kilit sistemi (clicklock) düşünülmüş.
  Kansbol'un hem sapı hem kılıfı hâki renkte.
   
  Ürün Cinsi : Bıçak
  Toplam Uzunluk : 226 mm
  Namlu Uzunluğu : 109 mm
  Et kalınlığı : 2,5 mm
  Ağırlık : 134 g
  Çelik Cinsi : Paslanmaz İsveç Çeliği
  Sap Cinsi : TPE (Termoplastik Elastomer)

  Kuruluşu 1891 yılı olan köklü İsveç şirketi, kurulduğu Mora şehrinde üretimini sürdürüyor. Ahşap oyma gereçlerinden mutfak malzemelerine kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Morakniv de İsveç Krallığı sembolünü gururla taşıyor.

  Ustalık becerilerini modern teknolojilerle birleştiren şirket, kullandığı malzemeden maksimum performansı almayı başarıyor. Özellikle karbon çeliklerinin performansında ortaya çıkan bu durum, ısıl işlem tecrübesini gösteriyor. Morakniv, konuyla ilgili, ''gizli tarif'' açıklamasıyla yetiniyor. Paslanmaz çelik olarak ise İsveç yapımı paslanmaz çelikler (12C27 ve 14C28N, resmî olarak hangisi olduğunu belirtmemişse ''İsveç paslanmaz çelik'' olarak ifade edilmiştir) kullanıyor. Bunun dışında lamine çelikler de kullandığı gözleniyor.

  İskandinav çizgilerini yansıtan ve Avrupa kalitesi taşıyan Morakniv bıçaklarının fiyata göre performansı oldukça tatmin edicidir. Türkiye'de adı Mora bıçak olarak da bilinmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.