x
sadsad x
asdasd
popup.png (81 KB)
Stokta Yok
Morakniv Morakniv

Morakniv Eldris Bıçak-Mavi

12631
Stoklarda Yok!
%5
541 TL
569 TL
Havale ile : TL   498
3.png (9 KB)
4.png (10 KB)
2.png (10 KB)
5.png (9 KB)
1.png (12 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Teslimat & İade
 • Tavsiye Et
 • Morakniv çizgilerine ve felsefesine bağlı kalınarak oluşturulmuş, doğa maceralarında size eşlik etmek için işlevselliği öncelik edinmiş bir boyun bıçağı (neck knife).

  Eldris, donanım (hardware) kategorisinde, İskandinav Dış Mekân Ödülü (Scandinavian Outdoor Award) almıştır.

  Eldris, donanım (hardware) kategorisinde, İskandinav Dış Mekân Ödülü (Scandinavian Outdoor Award) almıştır. 

  Bu kompakt bıçağın çeliği 12C27 ve yarı mat bırakılmış. Namlu 2 mm kalınlığında ve 56 mm uzunluğunda. Ağız şekli Mora geleneği içinde yer alan bir kombine açım (Combine Grind). Kuvveti artırmak ve arazide bileme kolaylığı sağlamak için, namlunun dip kısımlarında dar ve düz (Scandi) açım yapılmış. Burun civarında daha yüksek açıma geçilerek ince ve hassas işlerde faydalı, uç kısmı ince ve saplanabilme yetisi artırılmış bir namlu ortaya koyulmuş.  Sırt kısım ateş başlatıcı kullanmaya uygun taşlanmış.

  Sap malzemesi olarak güvenli ve kontrollü kavrama için iki cins polimer (Dış kısım termoplastik kauçuk olan TPE ve iç kısım ise dokulu, varil şekliyle polipropilen) kullanılmış. Simetrik ve oval hatlar da kontrollü kavramaya yardımcı oluyor. Sapta kordon deliği (lanyard hole) de mevcut.

  Kılıf da bıçağa mükemmel koruma sağlaması için polipropilen malzemeden oluşuyor ve yine Mora klasiği olan kalp şeklindeki orta figürü, işlevsel simetrik yapıyı öne çıkarıyor. Bıçağın kılıftan düşmemesi için, sap ile kılıf arasında kilit sistemi (clicklock) düşünülmüş.

  Eldris’in sapı ile kılıfı aynı (izlediğiniz üründe mavi) rengi taşıyor. Tercih edebileceğiniz 6 renk (Yeşil, sarı, mavi, siyah kırmızı ve yanık turuncu) seçeneği bulunuyor.

  Bıçağın Kit modelini tercih ettiğinizde üç özellik daha elde ediyorsunuz. Birincisi, bıçağın zor koşullarda bile kılıfa sabitlenmesini garanti altına alan çıtçıtlı ikinci bir kilit. İkincisi, ince bir ateş başlatıcı set. Üçüncüsü ise bıçağı boynunuza asabilmeniz için paraşüt kordonu (Paracord).

  Ürün Cinsi : Bıçak
  Toplam Uzunluk : 143 mm
  Namlu Uzunluğu : 59 mm
  Et kalınlığı : 2 mm
  Ağırlık : 80 g
  Çelik Cinsi : 12C27
  Sap Cinsi : TPE (Termoplastik Elastomer)

  Kuruluşu 1891 yılı olan köklü İsveç şirketi, kurulduğu Mora şehrinde üretimini sürdürüyor. Ahşap oyma gereçlerinden mutfak malzemelerine kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Morakniv de İsveç Krallığı sembolünü gururla taşıyor.

  Ustalık becerilerini modern teknolojilerle birleştiren şirket, kullandığı malzemeden maksimum performansı almayı başarıyor. Özellikle karbon çeliklerinin performansında ortaya çıkan bu durum, ısıl işlem tecrübesini gösteriyor. Morakniv, konuyla ilgili, ''gizli tarif'' açıklamasıyla yetiniyor. Paslanmaz çelik olarak ise İsveç yapımı paslanmaz çelikler (12C27 ve 14C28N, resmî olarak hangisi olduğunu belirtmemişse ''İsveç paslanmaz çelik'' olarak ifade edilmiştir) kullanıyor. Bunun dışında lamine çelikler de kullandığı gözleniyor.

  İskandinav çizgilerini yansıtan ve Avrupa kalitesi taşıyan Morakniv bıçaklarının fiyata göre performansı oldukça tatmin edicidir. Türkiye'de adı Mora bıçak olarak da bilinmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.