x
sadsad x
asdasd
popup.png (81 KB)
Stokta Yok
Morakniv Morakniv

Morakniv Eldris LD Dark Grey -Mora Bıçak-

13843
Stoklarda Yok!
%5
286 TL
301 TL
Havale ile : TL   263
3.png (9 KB)
4.png (10 KB)
2.png (10 KB)
5.png (9 KB)
1.png (12 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Teslimat & İade
 • Tavsiye Et
 • Ödüllü Eldris’in bu versiyonu, gündelik yaşamda karşılaşacağınız türlü duruma destek verecek güvenilir bir bıçak olarak tasarlanmıştır.
  Avcılık ve dış mekân kullanımına uygun olarak çıkarılan ilk Eldris’ten farklı olarak tamamen Scandi (dar, düz ve sıfır) ağız açımına sahiptir ve sırtı ateş başlatıcı kullanmaya uygun taşlanmamıştır.
  Kolay taşınan ve 2 mm kalınlığında paslanmaz çelikten imal edilen bu Scandi ağızlı bıçağı mutfakta, atölyede ve aklınıza gelen türlü işte kullanabilirsiniz.
  Eldris LD (Light Duty) versiyonlarının sap ve kılıf kısımlarında yeni renkler (koyu gri, toz mavi ve nane yeşili) söz konusudur. Sap malzemesinde yine güvenli ve kontrollü kavrama için iki cins polimer (Dış kısım termoplastik kauçuk olan TPE ve iç kısım ise dokulu, varil şekliyle polipropilen) kullanılmıştır. Simetrik ve oval hatlar da kontrollü kavramaya yardımcı olmaktadır. Sapta kordon deliği (lanyard hole) de mevcuttur.
  Kılıf da bıçağa mükemmel koruma sağlaması için polipropilen malzemeden oluşmaktadır ve yine Mora klasiği olan kalp şeklindeki orta figürü, işlevsel simetrik yapıyı öne çıkarmaktadır. Bıçağın kılıftan düşmemesi için, sap ile kılıf arasında kilit sistemi (clicklock) düşünülmüştür.
  Eldris LD’nin de sapı ile kılıfı aynı (izlediğiniz üründe koyu gri) rengi taşımaktadır.


  Ürün Cinsi : Bıçak
  Tam Uzunluk : 145 mm
  Namlu Uzunluğu : 59 mm
  Et Kalınlığı : 2 mm
  Ağırlık  : 78,8 g
  Çelik Cinsi : Paslanmaz İsveç Çeliği
  Sap Cinsi : TPE

  Kuruluşu 1891 yılı olan köklü İsveç şirketi, kurulduğu Mora şehrinde üretimini sürdürüyor. Ahşap oyma gereçlerinden mutfak malzemelerine kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Morakniv de İsveç Krallığı sembolünü gururla taşıyor.
  Ustalık becerilerini modern teknolojilerle birleştiren şirket, kullandığı malzemeden maksimum performansı almayı başarıyor. Özellikle karbon çeliklerinin performansında ortaya çıkan bu durum, ısıl işlem tecrübesini gösteriyor. Morakniv, konuyla ilgili, ''gizli tarif'' açıklamasıyla yetiniyor. Paslanmaz çelik olarak ise İsveç yapımı paslanmaz çelikler (12C27 ve 14C28N, resmî olarak hangisi olduğunu belirtmemişse ‘’İsveç paslanmaz çelik’’ olarak ifade edilmiştir) kullanıyor. Bunun dışında lamine çelikler de kullandığı gözleniyor.
  İskandinav çizgilerini yansıtan ve Avrupa kalitesi taşıyan Morakniv bıçaklarının fiyata göre performansı oldukça tatmin edicidir.Türkiye'de adı Mora bıçak olarak da bilinmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.