x
sadsad x
asdasd
popup.png (81 KB)
Stokta Yok
Morakniv Morakniv

Morakniv Basic 511 -Mora Bıçak

12147
Stoklarda Yok!
%5
103 TL
109 TL
Havale ile : TL   95
3.png (9 KB)
4.png (10 KB)
2.png (10 KB)
1.png (12 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Teslimat & İade
 • Tavsiye Et
 • Morakniv Basic 511: Nesillerdir amatörler ve profesyoneller tarafından tercih edilen, el sanatlarına uygun klasik bir model. Her yönüyle Mora’yı temsil eden bir bıçak.
  Kırmızı renkli polipropilen sap, geniş tırnağa (quillon) sahip ön ve arka balçaklarıyla güvenli kavrama imkânı veriyor. Bu modelde Mora’nın gizli tarifine göre hazırlanan yüksek kalitede karbon çelik kullanılıyor. Bileme kolaylığı sunan ancak paslanmaz nitelik taşımayan bıçağın, kullanım sonrasında temizlenip yağlanmasının alışkanlık hâline getirilmesi tavsiye edilmektedir. Basic 511, siyah renkli polimer kılıfı ile sunuluyor.
   
  Ürün Cinsi : Bıçak
  Toplam Uzunluk : 206 mm
  Namlu Uzunluğu : 90 mm
  Et kalınlığı : 2 mm
  Ağırlık : 122 g
  Çelik Cinsi : Karbon
  Sap Cinsi : Polipropilen
   
   
  Kuruluşu 1891 yılı olan köklü İsveç şirketi, kurulduğu Mora şehrinde üretimini sürdürüyor. Ahşap oyma gereçlerinden mutfak malzemelerine kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Morakniv de İsveç Krallığı sembolünü gururla taşıyor.
  Ustalık becerilerini modern teknolojilerle birleştiren şirket, kullandığı malzemeden maksimum performansı almayı başarıyor. Özellikle karbon çeliklerinin performansında ortaya çıkan bu durum, ısıl işlem tecrübesini gösteriyor. Morakniv, konuyla ilgili, ''gizli tarif'' açıklamasıyla yetiniyor. Paslanmaz çelik olarak ise İsveç yapımı paslanmaz çelikler (12C27 ve 14C28N, resmî olarak hangisi olduğunu belirtmemişse ''İsveç paslanmaz çelik olarak ifade edilmiştir) kullanıyor. Bunun dışında lamine çelikler de kullandığı gözleniyor.
  İskandinav çizgilerini yansıtan ve Avrupa kalitesi taşıyan Morakniv bıçaklarının fiyata göre performansı oldukça tatmin edicidir. Türkiye'de adı Mora bıçak olarak da bilinmektedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.