x
sadsad x
asdasd
popup.png (81 KB)
Bora

Bora 323 ZB Crow (Caping) Zeytin Saplı Bıçak

323ZB
Stoklarda Yok!
%5
797 TL
839 TL
Havale ile : TL   733
3.png (9 KB)
4.png (10 KB)
2.png (10 KB)
5.png (9 KB)
1.png (12 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Teslimat & İade
 • Tavsiye Et
 • Ürün gamımızdaki eksikliği gidermek için tasarladığımız ‘’caping knives’’ kategorisindeki bir bıçaktır. Bu bıçaklar aslen av hayvanını ve özellikle başını tahnite hazırlamak için neşter olarak hizmet vermektedir. Hassas kesimler yapmak ve şekli bozmadan tahnite uygun olmayan kısımları ayıklamak için kullanılan bu bıçağa, ‘’Crow’’ adını vermeyi uygun gördük. Çünkü kargalar; leşçillikleri, yeri eşemeleri, renkleri vesair nitelikleri nedeniyle, pek çok kültürde, ölümle özdeşleştirilen hayvanlardır.
  Ait olduğu kategorinin özelliklerini yansıtan bu tahnit bıçağı, dünyadaki benzerlerinin çoğunlukla kullanıldığı gibi, farklı beklentileri karşılamaya da hazırdır. Eğer taşınması kolay, şık, ergonomik ve hassas kesimlerle başa çıkabilecek bir bıçak arıyorsanız, kesinlikle bu bıçağı dikkate almalısınız.
  Crow, akıcı ve orantılı çizgilere sahiptir. İçbükey ağız açımı (hollow grind), yüksek (high) biçimde yapılmıştır ve ağız açım çizgisi açılıdır. Sivri uç (clip point) yapısındaki bıçakta; sırt, uç noktasına yüksek bir açıyla yakınlaşmaktadır. Tüm bunlarla birlikte kesme kabiliyeti yüksek bir ağız ve saplanabilme yetisi yüksek, uzun, buna karşın dayanıklı bir uç yapısı elde edilmiştir. Uç noktasından choil’e (geniş anlamıyla, bıçağın ön kenarında, keskin kenar ile sap arasında kalan kısım) yaklaşana dek kavisli biçimde devam eden keskin kenar, daha kontrollü ve kolay kesimlere hizmet etmektedir.
  Sağlamlığı artıran ve namlunun -sap malzemesinin başlangıcına kadar- daha derinlere ulaşmasını sağlayan geniş ricasso önündeki choil, işaret parmağı için ergonomik bir yuva teşkil etmektedir. Sırt tarafta ise onun iki katı uzunluğunda, başparmak rampası (thumb ramp) oluşturarak hâkimiyeti artıran bir kavis bulunmaktadır.
  Hem ön tarafında hem de arka tarafında dışbükey çizgilere sahip sap yapısı ergonomiktir. Sapın ön kenarındaki içbükey kavisle oluşturularak hafifçe belirginleştirilen arka koruyucu tırnak (rear quillon), bıçağın elden kaçmamasına ve kontrollü kesimlere yardımcıdır. Bıçak, tokmak olarak kullanabileceğiniz, sert cisimleri parçalayabileceğiniz uzatılmış kuyruğa (extended tang) sahiptir. Söz konusu kısım üzerinde kordon deliği (lanyard hole) açılmıştır. Uzatılmış kuyruktaki kavisin aksi, sap malzemesine de yansıtılmış ve elips biçiminde bir görünüm elde edilmiştir. Böylece, bıçağın kompozisyonuna uygun, bir ‘‘göz’’ formu ortaya çıkarılmıştır. Kordon deliği de göz bebeğinin göstergesi durumundadır.
  Ürünün adındaki Z kısaltması, sap malzemesi olarak zeytin ağacının kullanıldığını göstermektedir. Zeytin, bıçak saplarında açık renk ahşap talebini karşılayan önemli bir malzemedir. Gri-sarı, bir renge ve güçlü damar desenine sahiptir. Yavaş büyüyen ve uzun ömürlü bir ağaç olan zeytin, az suya ihtiyaç duyar ve ısıyı kaldırabilir. Bu özellikleri sayesinde çok sert ve yoğundur, rutubete karşı dayanıklıdır. İklimin uygunluğu sayesinde, yoğunlukla Akdeniz çevresinde yetiştirilen (Bıçak endüstrisinde de özellikle Akdeniz ülkelerindeki bıçak yapımcıları tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.) bir bitkidir ve tarım amaçlı yetiştirilme tarihi MÖ 4000 yıllarına kadar uzanmaktadır. Çok farklı çeşitleri görülebilir ama budaklı şekli -ağaçtan ağaca değişse de- tipik bir bireysel desen oluşturur. Yavaş büyüdüğü ve kuruma süresi uzun olduğu için değerli bir ahşaptır. İşlenmiş zeytin ağacı, zeytinyağı ile düzenli olarak ovalandığında çok pürüzsüz ve hafif parlak hâle gelir.
  Ürün adındaki B harfi ise, namluda Thyssen-Krupp 4116 paslanmaz çelik kullanıldığını göstermektedir. Bu ince taneli paslanmaz çelik, kullanışlılığı ile, bıçak endüstrisinin çok çeşitli ürünlerinde yıllardır güvenle kullanılmaktadır.
  Sap malzemesinin yerine takılmasında alüminyum pimlerden faydalanılan Crow ZB; 1. Sınıf deri, kahverengi, çıtçıtlı tulum kılıfı ile gönderilmektedir.

   

  ** Size ulaşacak ürün, kullanılan malzemelerin özgün renk ve dokuları veya el işçiliğinin doğası nedeniyle, görseldeki üründen detay farklılıklar gösterebilir. **

   

  Bıçak ve çakı sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve müşteri memnuniyeti odaklı felsefemiz, Bora Bıçakları olarak müşterilerimizle kurduğumuz güvene dayalı ilişkinin temel prensibidir. "Siz varsanız biz varız” mottosuyla çıktığımız bu yolda, bıçak sektöründe Ömür Boyu Garanti veren firma olarak müşterilerimizle sürdürülebilir bir bağ kurmak önceliklerimiz arasında yer almaktadır.
  Bu amaca yönelik olarak, Bora Bıçakları’nın üretim aşamasında titizlikle üzerinde durduğumuz bazı konular hakkında sizi bilgilendirmek isteriz. Müşterilerimizin, Bora Bıçakları’ndan satın alarak kullandığı her ürün hakkında daha fazla bilgi edinerek "kendi çıkarlarını koruma imkânına” sahip olması, firmamızın müşterilerine verdiği değer ve ürünlerine duyduğu güven açısından önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir.
  Ürünlerimizde kullandığımız paslanmaz çelikler, eskiden beri Türkiye’de standartları belirlemiştir ve dünya standartlarını yakalamıştır. Çelik üretimindeki gelişmeleri ve bunların dünya bıçak sektöründeki yansımalarını yakından izliyor ve sizlere güvenebileceğiniz bıçaklar sunmaya devam ediyoruz. Kullandığımız çeliklerin sertlik derecesi, 57-60 HRC (Rockwell) arasında değişmektedir.
  Daima arkasında bulunduğumuz ustalık eseri olan ürünlerimiz, kullanılan her malzeme dâhil olmak üzere, kendini belli eden bir tecrübeyi ve kaliteyi yansıtmaktadır.
  Satış sonrası bakım ve teknik desteğimizle yanınızda olmaktan gurur duyduğumuz ürünlerimizden memnun kalmanız dileğiyle…

   

  Ürün Cinsi : Bıçak
  Tam Uzunluk : 200 mm
  Namlu Uzunluğu : 100 mm
  Et Kalınlığı : 3 mm
  Ağırlık : 103 gr
  Çelik Cinsi : Thyssen-Krupp 4116
  Sap Cinsi : Zeytin Ağacı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.